Nie jesteś zalogowany(a) (Zaloguj się)
 
 
 
Pokaż lub ukryj blok

Kalendarz

Pomiń blok 3
Pn. Wt. Śr. Cz. Pi. So. Ni.
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Pokaż lub ukryj blok

Szukaj w forum

Pomiń blok 4

ZaawansowanePomoc, Zaawansowane
Serdecznie witamy na Platformie Edukacyjnej Akademii Dialogu
oraz życzymy przyjemnej i owocnej nauki!


Zespół Akademii Dialogu


Zachęcamy do zapoznania się z instrukcją prezentującą w jaki sposób zarejestrować się na Platformie Edukacyjnej Akademii Dialogu oraz jak zapisać się na kurs. Aby ściągnąć instrukcję wystarczy kliknąć tutaj Jak zacząć naukę .
Instrukacja (podobnie jak większość materiałów udostępnianych na Platformie) zapisana jest w formacie PDF.
Aby ją otworzyć konieczne jest zainstalowanie np. Adobe Readera  'Pobierz Adobe Reader'

Wszystkie nasze kursy można zakupić w Sklepie Akademii Dialogu.

Dostępne Kursy

Jak zacząć naukę?
Prowadzący: Jurand Grabowski

Kurs prezentuje w jaki sposób zarejestrować się na Platformie Edukacyjnej Akademii Dialogu oraz jak zapisać się na kurs. Aby ściągnąć instrukcję wystarczy wybrać ten kurs oraz kliknąć przycisk 'Zaloguj się jako gość' na kolejnej stronie. Po zalogowaniu widoczny jest plik pdf o nazwie 'Jak zacząć?'. Wystarczy go kliknąć, aby się ściągnął i otworzył w nowym oknie.

Ważna informacja dla użytkowników Poczty WP

OPRACOWYWANIE WŁASNYCH PROGRAMÓW NAUCZANIA
Prowadzący: Jarosław Kordziński
Kurs wymaga klucza dostępu do kursu

Opracowywanie własnych programów nauczania stanowi jedno z ważniejszych wyzwań a zarazem potencjalnych korzyści dla współczesnego nauczyciela. Zaproponowanie własnych rozwiązań programowych to przede wszystkim możliwość takiej organizacji nauki, która będzie lepiej dostosowana do potrzeb uczniów a zarazem temperamentu pedagogicznego oraz ogólnych możliwości nauczyciela.

Własny program umożliwia też dużo lepsze niż obcy zaplanowanie sposobu bieżącego badania osiągnięć uczniów uzyskiwanych w ramach jego realizacji.

Wreszcie, co powinno być szczególni interesujące dla tych, którzy jeszcze nie są nauczycielami dyplomowanymi, własny program to jedno z działań do wyboru umożliwiających uzyskanie wspomnianego stopni awansu zawodowego.

Proponowane szkolenie zaspokaja każdą z cytowanych możliwości. Mówi od czego trzeba zacząć, na co należy zwrócić szczególną uwagę, z jakiej procedury skorzystać i co zrobić, by z czasem stać się autorem własnego programu nauczania, a w konsekwencji skuteczniej nauczać, w bardziej efektywny sposób oceniać rozwój swoich uczniów, a jeśli istnieje i taka potrzeba, w prostszy i przyjemniejszy sposób uzyskać stopień awansu zawodowego nauczyciela dyplomowanego.

Kurs możesz zakupić w Sklepie Akademii Dialogu:
http://akademiadialogu.pl/sklep/index.php?a=p&id=12

UCZEŃ O SPECJALNYCH POTRZEBACH EDUKACYJNYCH - WSPÓLNE PRZEZWYCIĘŻANIE TRUDNOŚCI
Prowadzący: Zuzanna Kordzińska-Młynarska
Prowadzący: Jarosław Kordziński
Kurs wymaga klucza dostępu do kursu

Kurs internetowy przygotowujący do pracy z uczniem o specjalnych potrzebach edukacyjnych polega na zapoznaniu się z materiałami dostepnymi na platformie edukacyjnej Akedemii Dialogu, wykonaniu poleconych zadań w oparciu o uzyskane informacje oraz rozwiązaniu testu.

Uzyskanie pozytywnej oceny za zadania oraz test uprawnia uczestnika do otrzymania zaświadczenia o ukończeniu kursu wydanego przez Ośrodek Rozwoju Edukacji "Educator".

Kurs możesz zakupić w Sklepie Akademii Dialogu:
http://akademiadialogu.pl/sklep/index.php?a=p&id=14

Żeby się chciało chcieć. Rzecz o motywacji w szkole.
Konsultant: Jarosław Kordziński
Kurs wymaga klucza dostępu do kursu
charakterystyka e-booka: rzecz o motywacji

liczba stron: 118

pobierz darmową metryczkę ze szczegółowym opisem: (PDF)

Kup teraz w Sklepie Akademii Dialogu

"Motywacja w znacznym stopniu decyduje o tym w jakim świecie żyjemy. Jeśli wierzysz, że przytrafi ci się coś złego, to na pewno ci się to przytrafi. Jeśli żyjesz w przekonaniu, że dookoła ciebie żyją jedynie nieprzyjaźni ci ludzie, to trudno ci będzie znaleźć przyjaciół. Jeśli natomiast charakteryzujesz się pozytywna postawą wobec świata, innych i wobec samego siebie, bez wątpienia przez większość będziesz odbierany jako prawdziwy szczęściarz. Co więcej, sam będziesz tak o sobie myślał.

Dla skutecznej motywacji ważne jest wypracowanie w osobie motywowanej przekonania o użyteczności planowanego efektu. Osoba motywowana musi być też przekonana, że pożądany wynik będzie w stanie osiągnąć. Zasady te są tak ważne głównie z tego powodu, że wielkość motywacji do osiągnięcia danego celu jest modyfikowana przez stopień użyteczności tego wyniku oraz spostrzeganego przez jednostkę prawdopodobieństwa jego osiągnięcia.

I oto właśnie chodzi. Żeby wykreować w sobie postawę budowniczych katedr, by postawę tę skutecznie zaszczepiać w innych."


Serdecznie polecam!!

Anna Kordzińska-Grabowska, psycholog
Zostałam matką. Pozostałam sobą.
Konsultant: Jarosław Kordziński
Kurs wymaga klucza dostępu do kursu
charakterystyka e-booka: poradnik dla młodych mam

liczba stron: 112

pobierz darmową metryczkę ze szczegółowym opisem: (PDF)

Kup teraz w Sklepie Akademii Dialogu

Na rynku dostępnym jest całe mnóstwo opracowań dotyczących rozwoju, pielęgnacji oraz potrzeb dzieci. Dlaczego więc zdecydowałam się napisać kolejny?

My kobiety - rodząc dziecko - przeżywamy swoistą rewolucję i często nie potrafimy poradzić sobie z faktem posiadania dziecka. Z tego też względu poradnik składa się z dwóch głównych części - w pierwszej znajdziecie podstawowe informacje na temat dziecka - jego rozwoju i potrzeb. Mieści się tu charakterystyka rozwoju psychofizycznego niemowlęcia od urodzenia do ukończenia 12 miesiąca życia oraz informacje dotyczące karmienia dziecka i przykładowe przepisy. A cała druga część poświęcona jest mamie- znajdziecie w niej dużo informacji o tym, co może spotkać nas po porodzie, jak kształtuje się nasza psychika w tak diametralnie zmieniającej się sytuacji a jego tematyka obraca się wokół uczuć towarzyszących porodowi i pierwszym dniom tuż po, zjawiska baby blues i depresji poporodowej. Znajdziecie tu również informacje jak sobie poradzić z obezwładniającym nas często mitem matki i panującym wokół terrorem laktacyjnym.

Poradnik ten jest efektem rozwoju mojego synka i mojego Ja - wspólnego uczenia się nowych ról i radzenia sobie w nowych sytuacjach. Może któraś z zamieszczonych tu historii i obserwacji da Wam do myślenia i pomoże odnaleźć własny sposób na określony problem.

Serdecznie polecam!!

Anna Kordzińska-Grabowska, psycholog

Mały nadpobudliwy człowiek.
Konsultant: Jarosław Kordziński
Kurs wymaga klucza dostępu do kursu
charakterystyka e-booka: poradnik dla rodziców i opiekunów dzieci z ADHD

liczba stron: 119

pobierz darmową metryczkę ze szczegółowym opisem: (PDF)

Kup teraz w Sklepie Akademii Dialogu
Szybki poradnik do perswazyjnych reklam
Konsultant: Jarosław Kordziński
Uwaga!! Darmowy e-book do pobrania! Wystarczy zarejestrować się na Platfornie Edukacyjnej Akademii Dialogu, aby móc go pobrać!

Szybki poradnik do perswazyjnych reklam
... byście zarabiali jak najwięcej

Pomiń blok 5
Zapraszamy do wzięcia udziału w kursie: Uczeń o specjalnych potrzebach edukacyjnych - wspólne przezwyciężanie trudności.
Wkrótce dostępne będą kolejne kursy!
Pokaż lub ukryj blok

Darmowy e-book!

Pomiń blok 6
Wystarczy zarejestrować się na Platfornie Edukacyjnej Akademii Dialogu, aby móc go pobrać!
Pobierz darmowy e-book